PALMY
Palmy jsou majestátní květiny, které pocházejí z tropických oblastí, ale i z oblastí suchých. V bytech se pěstují proto, aby mu dodaly eleganci a majestátnost. V pokoji, kde je palma umístěna to poté vypadá jako v zimní zahradě. Vzrostlé palmy jsou však příliš drahé.

Palmy mohou být vysoké (2 - 2,5 metru), ale i nízké (jen kolem 0,5 metru).

Mnoho lidí se domnívá, že palmy potřebují přímé slunce a suchý vzduch. Opak je pravdou. Potřebují spíše polostín, nebo světlo. Druhy, které snesou přímé slunce se v bytě zpravidla nepěstují. Vzduch musí být vždy vlhčí, jinak budou schnout špičky listů a budou se barvit do hněda. Zálivka musí být v létě vydatná, v zimě jen mírná. Nikdy nesmí stát voda v misce. Při přelití, ale také při nedostatku vody začnou žloutnout. Přesazujte, jen když to bude opravdu nevyhnutelné. Při přesazování používejte jílovito-rašelinný substrát. Na dně květináče by měla být alespoň 2 centimetrová vrstva drenáže (může posloužit písek nebo štěrk).

Teplota by měla být přes léto běžná venkovní (22 °C), v zimě kolem 16 °C. Nižší teploty nejsou vhodně, protože hrozí hnití kořenů. V létě jim prospívá letnění na zahradě nebo balkónu. Pozor však na přímé slunce - může popálit listy.

Palmy

Množí se buď dělením, nebo výsevem semen. Semena se musí nechat máčet ve vlažné vodě (kvůli látkám, které brzdí klíčivost semen) a poté se zasadí do substrátu, přikryjí sklem a umístí se na místo, kde je teplota alespoň 25 °C.

Tyto informace jsou téměř pro každou palmu shodné. Menší rozdíly mohou být jen v teplotě a v nárocích na světlo. Tyto rozdíly budou uvedeny v podrobných popisech.

PODROBNÉ POPISY>>>